Minust

Mina olen Sigmar Muuga, 34a Tartu noormees. Olen aktiivselt diskori tööga tegelenud viimased viis aastat. Huvi muusika ja inimestega suhtlemise vastu on saatnud mind kogu elu. Veetsin lapsena suure osa oma koolivaheagadest üheksakümnendate Raadio 2-st kassette lindistades ja isa Leningradist toodud vinüülplaate kuulates.

Reisin ja teen sporti, et olla igaks peoks värskes ja positiivses meeleolus.

Huvi

Aastal 2006 mõtlesin, et tahan hakata muusikat mängima. Soetasin endale esimese DJ kontrolleri nimega “Hercules DJ Console MK1”. Tegemist oli esimese sellelaadse puldiga, mille sai ühendada arvuti taha ja kontrollida seal olevat tarkvara ja mängida muusikat. See oli suur asi, kuna DJ tehnika oli sel ajal väga kallis ja tegi alustamise keerukaks ja kulukaks.

Seejärel hakkasin tegema mixteipe, mängisin vahel kusagil sõpradele ja õhel hetkel soetasin juba uue kontrolleri ja tegin aga mixteipe edasi ja vahepeal sai isegi mõnel peol pisut mängitud.

Pealehakkamine

2012 aasta suvel, 28 aastasena viisin ellu oma eluaegse unistuse – hääletada läbi Euroopa. Pakkisin seljakoti ja läksin kõigepealt Pärnusse, sealt hääletasin ma välja lausa Bosniasse. Sellel reisil olles avastasin endas potensiaali inimestega läbi saamisel ja suhtlemisel. Mistahes kohta ma ei sattunud, leidsin alati uusi sõpru ja sain läbi ja hakkama ka suurema grupi inimestega. Kuulasin reisil olles palju muusikat ja seal tuli mulle pähe viia ellu oma järgmine unistus – teha lõpuks ära tõeline pidu DJ-na ja tõestada end kui diskor.

Chapeau Rouge, Praha, Tsehhi
Chapeau Rouge, Praha, Tsehhi, 2016

Ülejäänud on ajalugu – tagasi naastes hakkasin kodus harjutama tehnikaid ja kuulama veelgi rohkem muusikat. Ei möödunudki palju aega mil avastasin end juba iganädalaselt erinevatel pidudel mängimas. Sellest ajast olen teinud erinevaid diskosid ja pidusid üle terve Eesti mitmetes klubides, pulmades ja erapidudel.

Peod ja praegune tegevus

Iga pidu viib mind alati teiseni – kas siis läbi rahuloleva kliendi, kes soovitab mind oma sõpradele või siis lihtsalt suurendades veelgi minu kirge muusika ja inimeste lõbustamise vastu.

Tänaseks olen teinud pidusid iga nädal (sh igasuviselt ka pulmapidusid). Armastan seda tööd väga ja teen alati iga peo südamest. Kire vaibumise märke ma ei näe, olen praeguseks juba üsna tiheda graafiku ja nõutud DJ paljudele üritustele.

Olen olnud ka mentor paljudele noortele DJ-dele. Mänginud ka välismaistel üritustel riikides nagu Venemaa, Tsehhi, Rootsi jne. Mänginud palju rahvusvahelistel pidudel, sh pulmades.

Minu missiooniks on pakkuda Teile parimat pidu hea ja laia muusikavalikuga.

26.09.2017 Club Illusion, Tartu
26.09.2017 Club Illusion, Tartu

Õpitud oskused ja kogemused

Olen aktiivne olnud (mänginud vähemalt 3-4 korda kuus) viimased viis aastat. Mänginud kõigis Tartu ja ka osadesTallinna ja Pärnu ööklubides. Olen läbinud professionaalsete DJ-de kursuse.

Digital DJ Tips Digital DJ Masterclass

Läbisin 2015a suvel maailma populaarseima ja ühe professionaalsematest DJ kursustest “Digital DJ Masterclass”. Kursus õpetas organiseerima ja mängima muusikat, käsitlema tehnikat, juhtima tantsupõrandat ja palju muud DJ tööks vajalikku. Endiselt kordan vahel õpitut üle, lugedes ja kuulates erinevaid peatükke. Usun, et iga ala professionaal peab end regulaarselt täiendama.

Digital DJ Tips Mobile DJ Blueprint

Aitasin kursust koostada ja osalen ka ise kursusel. Kursusel räägitakse pulmade ja muude erapidude korraldusest ja DJ tööst sellise iseloomuga üritustel. Suhtlen ja jagan kogemusi igapäevaselt erinevate pulma ja erapeo diskoritega üle maailma. Oman sellelaadseid tutvuseid nii UK-s kui ka USA-s.