DJ Sigmar Muuga

Aktiivselt diskori tööga tegelenud viimased kümme aastat. Huvi muusika ja inimestega suhtlemise vastu on saatnud mind kogu elu. Veetsin lapsena suure osa oma koolivaheagadest üheksakümnendate Raadio 2-st kassette lindistades ja isa Leningradist kaasa toodud vinüülplaate kuulates.

Kust kõik algas

Aastal 2006 mõtlesin, et tahan hakata muusikat mängima. Soetasin esimese DJ kontrolleri nimega “Hercules DJ Console MK1”. Tegemist oli esimese sellelaadse puldiga, mille sai ühendada arvuti taha ja kontrollida seal olevat tarkvara ja mängida muusikat. See oli suur asi, kuna DJ tehnika oli sel ajal väga kallis ja tegi alustamise keerukaks ja kulukaks.

Seejärel hakkasin tegema mixteipe, mängisin vahel kusagil sõpradele ja siis soetasin juba uue kontrolleri ja tegin aga mixteipe edasi ja vahepeal sai isegi mõnel peol pisut mängitud.

Praegune tegevus

Olen täna peamiselt aktiivne kahes valdkonnas: ööklubid-baarid ja erapeod. Erapidude osas pole kindlaid piire – kuna erapeod ongi paindlikud ja ettearvamatu kulgemisega peod, siis olen aastatega end harinud ja täiendanud lisaks aktiivsele üritustel käimisele.

Ametlik Tartu Tudengipäevade Öölaulupeo Järelpidu 2018
Chapeau Rouge, Praha, Tsehhi
Chapeau Rouge, Praha, Tsehhi

Digital DJ Masterclass

Üldine DJ koolitus, mis käsitles kõike, mida DJ maailmas vaja teada – muusika leidmine ja organiseerimine, tantsupõranda juhtimine, tantsupõranda tunnetamine, käitumise etiketid, erinevad tehnikad jne.

Mobile DJ Blueprint

Aitasin kursust koostada ja osalesin ka ise kursusel. Sellel rahvusvahelisel kursusel räägiti pulmade ja muude erapidude korraldusest ja DJ tööst sellise iseloomuga üritustel. Suhtlen ja jagan kogemusi igapäevaselt erinevate pulma ja erapeo diskoritega üle maailma.

Noorte DJ Kool

Osalen iga aastastel noorte DJ-de kogunemistel Noorte DJ Kooli üritustel, jagades noortele alustavatele DJ-dele kasulikke nõuandeid ja juhendades noori erinevatel teemadel.