DJ Sigmar Muuga

Aktiivselt diskori tööga tegelenud viimased kümme aastat. Huvi muusika ja inimestega suhtlemise vastu on saatnud mind kogu elu. Veetsin lapsena suure osa oma koolivaheagadest üheksakümnendate Raadio 2-st kassette lindistades ja isa Leningradist kaasa toodud vinüülplaate kuulates.

Kust kõik alguse sai

Aastal 2006 mõtlesin, et tahan hakata muusikat mängima. Soetasin esimese DJ kontrolleri nimega “Hercules DJ Console MK1”. Tegemist oli esimese sellelaadse puldiga, mille sai ühendada arvuti taha ja kontrollida seal olevat tarkvara ja mängida muusikat. See oli suur asi, kuna DJ tehnika oli sel ajal väga kallis ja tegi alustamise keerukaks ja kulukaks.

Seejärel hakkasin tegema mixteipe, mängisin vahel kusagil sõpradele ja siis soetasin juba uue kontrolleri ja tegin aga mixteipe edasi ja vahepeal sai isegi mõnel peol pisut mängitud.

Peod ja praegune tegevus

Iga pidu viib mind alati teiseni – kas siis läbi rahuloleva kliendi, kes soovitab mind oma sõpradele või siis lihtsalt suurendades veelgi minu kirge muusika ja inimeste lõbustamise vastu.

Ametlik Tartu Tudengipäevade Öölaulupeo Järelpidu 2018

Tänaseks olen teinud pidusid iga nädal (sh igasuviselt ka pulmapidusid). Armastan seda tööd väga ja teen alati iga peo südamest. Kire vaibumise märke ma ei näe.

Mänginud ka välismaistel üritustel riikides nagu Venemaa, Tsehhi, Rootsi jne. Mänginud palju rahvusvahelistel pidudel, sh pulmades.

Chapeau Rouge, Praha, Tsehhi
Chapeau Rouge, Praha, Tsehhi

Koolitused

Mõned aastad tagasi otsustasin, et tahan teha oma tööd nii hästi kui mu teadmised lubavad. Selleks läbisin ka paar väga populaarset rahvusvahelist koolitusprogrammi.

Digital DJ Masterclass

Üldine DJ koolitus, mis räägib kõigest, mis DJ maailmas vaja teada – muusika leidmine ja organiseerimine, tantsupõranda juhtimine, tantsupõranda tunnetamine, käitumise etiketid, erinevad tehnikad jne.

Mobile DJ Blueprint

Aitasin kursust koostada ja osalen ka ise kursusel. Kursusel räägitakse pulmade ja muude erapidude korraldusest ja DJ tööst sellise iseloomuga üritustel. Suhtlen ja jagan kogemusi igapäevaselt erinevate pulma ja erapeo diskoritega üle maailma. Oman sellelaadseid tutvuseid nii UK-s kui ka USA-s.