Pulmad ja erapeod 2024 aastal

Sellel aastal sai täis kümme aastat minu tegutsemisest Eesti pulma maastikul.

Olen tavaliselt iga hooaja lõpus võtnud korraks aja maha ja mõelnud, mida saaks uuel aastal paremini ja mida kaasa võtta ja mida maha jätta. Selle hooaja kalender oli minul seni rekord – keskmiselt 3-4 üritust nädalas ja palju kustumatuid mälestusi.

Pulmad on erilised ja nende tegemisel peab ka täpselt teadma, mida seal teha ja kuidas.

Kaasa ei võta

Sellel aastal tegin ma päris mitu järeldust ja otsust erinevaid üritusi teenindades ja sai selgeks, et paljud asjad, mida täna veel laialdaselt tehakse on ajast ja arust ja tuleks jätta minevikku.

Meremiinid, diskokerad, odavad vilkurid

Kui pulmades on tavaliselt peosaalid väga kaunilt dekoreeritud ja pildistamine on erilise tähelepanu all, siis tuleks mõelda, et sinu pulm näeb sama ilus välja nii elus kui pildis. Mina sellel hooajal lõpetasin ära nn diskokerade ja igasuguste lihtsate-odavate täpiliste valgustite kasutamise. Need jäägu koolidiskodele ja odavatele juubelitele kuskil kõrtsis. Odavad täpp-valgustid ja meremiinid rikuvad ära kõik selle, millega dekoraatorid ja fotograafid vaeva näevad.

Tripod-statiivid ja üleliigsed kaablid

Tripod statiivid näevad koledad välja! Tänapäeval toodetakse ja pakutakse väga ilusaid statiive ja erinevaid lahendusi asjade üles riputamiseks ja panekuks. Saab olla loovam ja kasutada elegantsemaid lahendusi, mis ei paista liigselt silma ja ei risusta pilti.

Kaabelduse asemel saab täna näiteks valgustid kõik ära toita akudega, mis teeb kitsastes peoruumides kogu seadistuse palju elegantsemaks ja ilusamaks.

Sellist pilti enam aastal 2024 kuskil näha ei tahaks. Pilt võetud Facebookist.

Mida kaasa võtta

Sain ka sellel suvel erinevate asjadega palju uusi ideid ja kogemusi, mida kavatsen kindlasti rakendada oma tulevastel üritustel.

Column-tüüpi peokõlarid

Tulba-stiilis kõlarid on visuaalselt kenad ja sobivad absoluutselt igasse ruumi ja peokohta. Need ei vaja statiive ja pakuvad samas mõnusat ja kvaliteetset heli, mida kuulajatel ja tantsijatel on hea kuulata.

Akutoitel kõlarid

Akutoitel kõlareid saab efektiivselt kasutada ära tseremooniatel ja erinevatel välitegevustel. Samuti sobivad need ideaalselt terrassidele ja kogunemiskohtadele taustamuusika mängimiseks ja mikrofoni võimenduseks. Sellel hooajal kasutasin neid rohkem kui kunagi varem ja need jäävad ka järgmiseks hooajaks minu iga ürituse arsenali.

Akutoitel valgustid

Sellel suvel kasutasin peamiselt kahte tüüpi akudega valgusteid ja kasutan neid ka edaspidi.

Juhtmevabad meeleolulambid (Wireless battery uplights)

Juhtmevabad altvalgustid sobivad alati igasse ruumi ja tekitavad mõnusa õdusa meeleolu. Nende värvi ja tugevust saab muuta kogu värvispektri ulatuses ja lisaks saab neid mugavalt juhtida eemalt ka kogu peo vältel. Nende taustal tulevad suurepärased fotod ja nad muudavad enamike peosaalidest ilusaks, säravaks ja pidulikuks.

peovalgustus

LED ribad / pulgad

LED pulkade suurem pealetulek algas juba 2021/2022 aastal, aga sellel aastal on turule tulnud juba väga palju erinevaid toredaid lahendusi. Nende eelis nn klassikaliste diskotulede ees on juhtmevabadus, efektsus ja väga lihtne juhtimine. Need ei riku ära näiteks valgelt dekoreeritud peosaalide välimust ja lisaks ei sega ka pildistamist. Ise kasutan neid ka palju erinevate lugude ajal vastavate värvide ja mustrite sättimisel – kiirematele lugudele rohkem vilkumist ja intensiivsust, aeglasematel lugudel jälle vähem intensiivust, rohkem romantilisust jne.

dj tehnika

Muusika aastal 2023/2024

Kui ma enda pulma klientidega enne pidusid suhtlen, siis mainitakse tihti erinevaid retroajastuid: 80ndad, 90ndad, 00ndad jne. Olen aastaid nende ajastute muusikat mänginud, aga sellel suvel oli tugevalt tunda erinevate peoseltskondade eelistust pigem uuema muusika suhtes.

Tihti tullakse küsima soovilugudena midagi 80ndatest ja 90ndatest. Reaalsuses peab juba paar lugu hiljem mängima midagi uuemat ja tänapäevasemat, sest need panid tantsupõranda rohkem elama.

Lisaks ei saa mainimata jätta ka latiinomuusikat – see paistis eriti hästi peale minevat just sellel suvel, kus mõnes pulmas pidi latiinot mängima lausa tund aega järjest, sest peoseltskond tantsis ja elas sellele väga hästi kaasa.

Lisana mainin ka siia uuema Eesti muusika. Eesti muusika töötab alati igal peol ja viimase aja kodumaa artistid on hakanud tegema väga palju uut ja huvitavat muusikat, mis on erinevate tantsitavate rütmidega ja sõnadega, mida lihtne kaasa laulda.

Nublu oli endiselt ka 2023 pulmades väga populaarne!