Tehnika uuendused 2024

Aasta 2023 oli tehnika jaoks hea aasta. Välja tuli palju uusi ja ka juba turul olnud tehnika täiendusi. Ka mina ei suutnud “nohikut” endas peatada ja tegin endagi inventuuris mõned uuendused.

Peamine eesmärk on ikkagi pakkuda kliendile rohkem väärtust ja teenindada üritusi veelgi professionaalsemalt.

RCF ART 912-AX

Kasutasin varasemalt enda pidudel HK Polar 12 kõlareid. Need olid head, aga põhiline puudus oli nende nõrkus suurtes saalides ja ka välialadel mikrofoniga rääkides. Seal kippusid nad nõrgaks jääma ja olid pidevalt “punases”. Otsustasin, et müün need maha ja liigun edasi RCF kõlaritele.

RCF süsteemide rentimisega alustasingi 11 aastat tagasi kuid tollel ajal olid peamiselt saadaval vaid ART 310 ja ART 712 ülakastid, mis kippusid olema minu kõrva jaoks kuidagi liiga terava heliga.

Tänaseks olen saanud kätte RCF 912-AX kõlarid ja erinevus eelmise generatsiooniga on tugevalt tunda. Lisaks sobivad need ka paljudele bändidele, andes võimaluse üritusi lihtsamalt organiseerida ja kasutada sama helivõimendust nii bändi kui DJ poolt. Lisaks on need kastid väga tugeva heliga ja neid “punasesse” mängida on praktiliselt võimatu. Nende kõlarite heli säilib puhtana ka kõrgel helitugevusel ja lisaks sobivad need ideaalselt ka mikrofoni ja kõne võimenduseks.

Olen paaril üritusel küsinud ka peolistelt tagasisidet – siiani on vaid öeldud kiidusõnu just puhta heli kohta ja ka mainitud, et “kõrvad ei vilise” 🙂

Antud seadme hankimisel oli abiks GearStation: https://gearstation.eu/toode/rcf-art-912-ax/

RCF SUB 905-AS MK3

Helisüsteemi tugevamaks ja bassisemaks muutmisel hankisin ka lisaks ülakastidele uued bassikõlarid (uus mudel 2023), mis on ametlikult mõeldud nende kastidega koos töötama ja mille jaoks on ülakastidele ametlikult RCF poolt sisse programmeeritud crossover-režiim. Sellises režiimis on kõlarite vahel sagedusvahemikud eraldatud ja heli tuleb välja puhtana (ei lähe suurematel tugevustel “mudaseks”).

Lisaks on need bassikõlarid kerged ja saab lihtsa vaevaga üles-alla vedada treppidest jne. Suuremate ürituste tarvis plaanin ikkagi rentida suuremaid, aga enamik 50-100 inimese peod väiksemates peosaalides teenindavad need bassikõlarid ideaalselt ära.

Antud seadme hankis mulle Gearstation: https://gearstation.eu/toode/rcf-sub-905-as-mk3/

Shure QLXD24/Beta58 raadiomikrofon

Mul oli eelmisel aastal mitu sellist üritust, kus mikrofonidega olid mingid probleemid. Peamised mikrofonidega seotud probleemid on nende helikvaliteet ja levi. Tänapäeva 5G ja muude sagedustega ülekoormatud maailmas on raske leida mõnes kohas veel vabaks jäänud sagedusvahemikku, mis teiste asjadega konflikti ei lähe ja segamisi ei tekita. Kui mikrofonisüsteem üritusel alt veab, on see üks suuremaid “läbikukkumisi” tehnika pakkuja poolt ja olukorrad võivad olla väga piinlikud.

Enda jaoks lahendasin asja ära Shure QLXD24/Beta58 raadiomikrofoni hankimisega, sest paljud teised süsteemid on mind ühel või teisel üritusel mingil määral alt vedanud. Tegemist on kallima kategooria profisüsteemiga ja neid ei saa ka igast rendist, mistõttu pidin selle ise endale hankima.

Pärast esimesi üritusi selle süsteemiga võib öelda, et asi on töökindel ja ka mikrofoni helikvaliteet on ülivõrdes hea!

Toote link: https://www.thomann.de/intl/shure_qlxd24_beta58_k51_set.htm

Valguspult Wolfmix W1 Mk2

Kasutasin seni valguse juhtimiseks erinevaid mobiili ja tahvelarvuti rakendusi, aga nendega olid pidevalt probleemid ühilduvusega ja ka kiirusega. Lisaks oli ka palju neid pidusid, kus valgustid vilkusid ja sähvisid täiesti suvaliselt ilma muusikaga koostööd tegemata ja mitte mingisugust show-effekti pakkumata.

Võtsin proovimiseks endale eelmise aasta lõpus Wolfmix W1 Mk2 nimelise valgusjuhtimise puldi, mis on sisuliselt pisike arvuti koos puldiga ja mis võimaldab ka keerulisemaid showsid vajadusel ette programmeerida. Täna võtan selle kaasa igale poole, kuhu ise valguse paigaldan ja tase on märgatav. Diskotuled ja efektid ei vilgu enam suvaliselt ringi ja samaaegselt muusikat mängides saan kerge vaevaga käivitada erinevaid effekte ja muuta ka vajadusel käigupealt meeleolu valguse värvi ning tugevust.

Toote link: https://www.thomann.de/intl/wolfmix_w1_mk2.htm

Uus DJ laud Humpter Move BL

Olen sattunud paljudele esinduslikele üritustele, kus oma praeguse lauaga olles tunnen, et see näeb odav välja kõige muu kõrval. Lisaks praegusele lauale saigi juurde tellitud natuke esinduslikum ja korralikum laud selliste olukordade tarvis. Lisaks hea muusika mängimisele peab DJ ka üritusel esinduslik välja paistma!

Toote link: https://humpter.com/dj-table/

Juhtmevabad akutoitel meeleoluvalgustid

Juba 2023 aasta suvel lisandus inventari sekka ka komplekt akutoitel juhtmevabad meeleoluvalgustid ja neid on plaanis sel aastal juurdegi tellida. Vägagi lihtne ja universaalne lahendus, mis lahendab üritustel probleeme dekoratsioonidega ja aitab ruumid muuta pidulikuks hetkega. Samuti pakuvad need ka head effekti diskode ajal, kui ruumis olev valgus sünkroonis muusikaga muutub.

Toote link: https://www.bothlighting.com/products/smart-dj-s4-4x18w-rgbwa-uv-6in1-wireless-dmx-led-battery-uplighting-92

Valguspulgad Ape Labs Apestick L

LED valguspulgad on olnud “teema” juba viimased paar aastat ja antud trend ei näita vaibumise märke.

Valisin endale paar aastat tagasi Ape Labsi valgustid, mis teevad iga lava ilusaks ja annavad ka DJ-le “lava effekti”. Jään neid pulkasid kasutama ka edasi sellel aastal, kuna need on ilusad, funktsionaalsed ja töökindlad.

Toote link: https://www.thomann.de/intl/ape_labs_apestick_xl_rgbww_tp_8_fc.htm

Uus DJ controller – Pioneer DJ DDJ-FLX 10

Läksin ka eelmisel aastal üle uuele puldile. Seni kasutuses olnud Pioneer DJ DDJ-1000 asendus selle järglase, FLX10-ga. Erinevused uue ja vana puldi vahel on pigem kosmeetilised ja erilist praktilist väärtust uue DJ puldi soetamine ei andnud. Vähemalt on hea tunne mõnda aega uue mänguasjaga ringi käia 🙂

Toote link: https://www.recordcase.de/pioneer-dj-ddj-flx10

Aga muusika?

Kuna minu töö peamine eesmärk on mängida ikkagi muusikat, siis olen ka endiselt kuulamas ja otsimas uut ja huvitavat muusikat. Ma olen endiselt usku, et hea muusika ja hea tehnika käivad käsikäes – siis saab kõige parema peo. Ja loomulikult peab muusikat hästi teadma ja tajuma, kuna seda mängida.

Olen hakanud viimasel ajal lugema paljude artistide tausta ja ajalugu, sest mõnikord annab see peol ka hea võimaluse seda mikrofoni teel rahvale edasi rääkida. Nii on ka pidulisel huvitav teada, miks ja mille järgi ta tantsib 🙂

Olen seadnud endale eesmärgiks aastal 2024 rohkem kurssi end viia Itaalia erinevate artistidega ja nende loominguga – Itaalia muusikas on alati mingi hea positiivne vaib ja noot, mis ka tantsulistele naeratuse näole toob.

Kokkuvõtteks

Tõotab tulla huvitav aasta! Kirjas on juba mitmed pulmad ja teisedki üritused. Iga pidu on minu jaoks teatud mõttes katseprojekt, kus ma proovin mõnda uut lugu või tehnilist vidinat. Selliselt ju saabki igas mõttes areneda.

Kui sul on ka mõtteid, mida võiks DJ-d üritusel paremini teha või lisandväärtusena juurde pakkuda, võib julgelt mulle kirjutada! 🙂

DJ Sigmar Muuga / Siidrifarm

Lisa kommentaar