Seitse nippi, kuidas valida diskor oma peole

Igaühel meist tuleb kätte kord aeg korraldada mingi suurem pidu või aidata selle korraldamisel. Selleks võib olla pulm, sünnipäev, lihtsalt lõbus erapidu või siis ettevõtte suvepäevad.

Üks peamisi küsimusi iga peo korraldamise juures on alati selle meelelahutusprogrammi kõige tähtsam element – muusika ja meelelahutus. Iga pruutpaari soov on alati leida hea DJ pulma. Firmapidude korraldajana ei taha sa, et su kolleegid sind terve järgmise aasta halva korralduse pärast imelikult vaataks.

Muusikat mängitakse erinevatel pidudel isemoodi. Väiksematel korteri pidudel (nn. pinnakatel) võib sellega hakkama saada mõni muusikateadlikum peokülaline oma telefonis või sülearvutis Spotify-d või Youtube-i sirvides.

Tähtsamate ja natuke ametlikumate ürituste juures enam sellest ei piisa ja on vaja kedagi kes kogu asjal erapooletult ja professionaalselt silma peal hoiab ja puhtalt sellele tegevusele keskendub. Siinkohal tulebki appi diskor.

Diskori valiku protsess sisaldab mitut küsimust ja mõttekohta, mida siin välja tuua tahaks.

Professionaalne diskor
Diskori töölaud võiks välja näha viisakas, mitte nagu vanaisa treipink.

Mida kaaluda diskori valikul

1. Võiks osata kasutada mikrofoni.

Paljalt muusikavalikuga alati igat pidu ei päästa ja mõnikord on vaja veidike rahvast “käima tõmmata” või ergutada, et tekiks hea elamus.

2. Kui aktiivne on diskor?

Olenevalt peo tähtsusest tasub seda kaaluda, kuna kõigest paarikuuse või paari peo kogemusega diskor ei pruugi olla eriti parem sellest “aktiivsest muusikat valivast peokülalisest”, kellest eespool juttu oli. Viimane võib isegi diskorist parem olla (üldjuhul ongi).

3. Kuidas ta teiega arveldab?

Kas on võimalik esitada arve? Arveldamine ainult sularahaga võib osutuda esmapilgul mugavaks, toredaks ja kokkuhoidlikumaks viisiks, kuid siin tuleb arvestada sellega, et igal professionaalsel ja tõsiselt tegutseval (isegi hobidiskoril) on arve esitamise võimalus. Parimat teenust osutada tahtev pakkuja kasutab kõiki selleks ettenähtud võimalusi.

4. Millist tehnikat kasutab?

Muusika kiireks miksimiseks on vaja korralikku DJ-süsteemi või kontrollerit. Mobiilne DJ teenus sisaldab tavaliselt ka aktiivkõlareid ja peovalgust. Mõned diskorid lasevad teil ka rentida endale tehnika. Arvestage see kindlasti kuludele otsa. Küsige kindlasti üle, kas ta tuleb oma enda kontrolleri ja sülearvutiga või vajab ta pulti, mis oleks vaja rentida.

4. Millist hinda küsib?

Võtke pakkumine mitmelt diskorilt. Kindlasti saate nii odavamaid kui kallimaid pakkumisi. Kui keegi pakub teile teistest oluliselt madalat hinda, siis ei pruugi see kõige parem valik olla. Uurige, mida teenus sisaldab. Saja EURO eest tehnikat ja diskot pakkuvat diskorit ei tasuks eriti tõsiselt võtta. Hind ei tohiks  siiski ainus kriteerium valiku juures olla.

6. Muusika stiil ja profiil

Kas ta mängib ainult ühte teatud stiili või on ta võimeline mängima vajadusel ka peol ootamatuid, kuid hästi töötavaid lugusid. Tema muusikavalik võiks sisaldada erinevaid ajastuid ja stiile. Küsige diskorilt, milline on tema lemmik stiil – see aitab aru saada, millisele stiilile saab olema pidu kallutatud. Kas on olemas soovilugude võimalus?

7. Taustauuring

Kindlasti ei tee paha ka väike taustauuring – uurige sõprusringkonnast, kas keegi teab temast midagi, kas on keegi teda kusagil näinud ja kuulnud. Mida temast üldiselt arvatakse.

Vestelge temaga ka telefoni teel

Ärge piirduge vaid e-mailiga. Kuulake telefonis tema suhtlemise stiili – kas ta räägib teiega avatult ja arusaadavalt või paotab vaid mõne sõna. Selle abil saab juba aimu, kellega on tegu. Kui diskor teile inimesena meeldib ja tundub hea, siis võib olla lootust ka heale klapile peoseltskonnaga. Keegi ei soovi oma peole ülbikut või ontlikku suhtlemisprobleemidega tegelast.

Kõiki ülal mainitud punkte arvestades oma peole diskorit valides saate olla enam-vähem kindel, et teie pidu saab meeleolukalt peetud ja teie enda aeg ja raha õiglaselt investeeritud!

Lõpetuseks natuke paroodiat kah: