Kuidas pidada meeldejääv juubel

Juubelid ja sünnipäevad on ühed minu lemmikud. Seal saab alati palju positiivseid emotsioone ja energiat huvitavate inimestega kokku saamisest.

Oma kogemuste põhjal võin väita, et sünnipäev on üritus, kus üheks oodatud elemendiks on tants ja  kõigile meeldiv muusika. See oluline element ühendab inimesi, muusika loob meeleolu ning annab peole särtsu ja energiat. Sellega arvestan alati nii enda kui ka sõprade peo korraldamisel, aidates neid peamiselt DJ kui ka mõnikord õhtujuhi rollis olemisega.

Soovin jagada ideid, et Sinu ükskõik mis numbriga sünnipäev/juubel oleks meeldejääv ja tore.

Sünnipäev, juubel

Juubelipidu on olemuselt üsna tavaline pidu – kokku tulevad sünnipäevalapse sõbrad, kellega ta on oma elatud aastate jooksul tutvunud ja suhtlema jäänud (tavaline pole ta kindlasti peol osalejatele ja sünnipäevalapsele). Siinkohal peame meeles pidama, et sünnipäevapeo puhul on sõprade sotsiaalne struktuur peol üsna huvitav – see näeb välja nagu karikakra õis – keskel on sünnipäeva laps ja ümber lillelehed ehk tema sõbrad.

Külaliste taust on erinev ning kõik ei pruugi üksteist teada ega olla teineteisega kokku puutunud. Näiteks sünnipäevalapse kolleegid, pereliikmed ja lapsepõlvesõbrad, klassikaaslased koolist, kolleegid eri ettevõtetest ja tuttavad muudelt elualadelt.

Karikakra õis
Sünnipäeva sotsiaalne struktuur on nagu karikakra õis

Tänu juubelipeo või sünnipäevapeo omapärasele sotsiaalsele struktuurile ei tea kõik inimesed tervet seltskonda läbi ja lõhki ja seetõttu vajab pidu natuke läbimõtlemist ja rahvas teatud määral juhtimist.

Juubelipeol on alati hea läbi viia nn jäämurdmise mänge, mis aitavad erinevatel sotsiaalse “õie” lillelehtedel teineteisega tutvuda ja mugavalt tundma panna.  Üks levinumaid mänge on näiteks “sünnipäeva bingo”, kus siis bingo ruudustiku laadse küsimustikuga tuleb igal ühel terve seltskond läbi käia ja see ära täita. Nii puutub enamasti kokku igaühega terves seltskonnas ja inimesed muutuvad avatuvamaks, julgevad üksteisega viina võtta, tooste öelda, tantsida ja niisama lobiseda. Erinevaid mängude ideid saab näiteks siit.

Mängud võib ka ise läbi viia, näiteks sünnipäeva bingo saab vabalt tehtud ka õhtujuhita peo alguses. Aga mis saab pärast edasi? Kuidas sisustada kohale kutsutud rahva aeg, et kellelgi ei hakkaks igav? Mida teha näiteks külaliste lastega? Kuidas vältida rahva liiga varajast purju jäämist?

Selleks, et minu kui DJ töö tuleks võimalikult hästi välja, soovitan ma alati juubelitel läbi viia mänge ja leida võimalusel õhtuks ka õhtujuht.

Õhtujuhiga koos võiks läbi arutada terve õhtu kava alates külaliste saabumisest kuni tantsuni. Tüüpiliselt algavad juubelipeod kell 19.00 ja tantsuks kisub olenevalt rahvast kas siis kell 22.00 või mõnikord ka lausa 21.00 paiku. On ka läinud tantsuks alles kell 23.00 või alles 00.00 olenevalt rahva tujust ja joobeastmest jne.

Diskor sünnipäeval

Kuni öödiskoni on päris mitu tundi aega, mille võiks läbimõeldult ja huvitavalt sisustada, et külla saabunud sõbrad enda “tagumikku laiaks” ei istuks ja end  uniseks ei sööks ega vadistaks.

Hea tantsu-tralli eelduseks on alati käima tõmmatud ja end ühtselt ja mugavalt tundev rahvas.

Nii saab ka Sinu kui juubelipeo/sünnipäevalapse vaev kuhjaga tagasi teenitud meeldejääva ja sõpru ühendava peo näol, mis võiks tulevikus veelgi korduda sinu järgmise juubeli korral!

Kui otsid õhtujuhti, siis minu ühed isiklikud lemmikud, kelle läbi viidud üritused on hästi õnnestunud. Ausalt öeldes on väga raske öelda, kes on parim. Peate ise suhtlema ja tunnetama, kellega kõige parem klapp võiks olla 🙂

Õhtujuht Andres Karu (Andres on muhe ja sõbralik mees, loob elava ja särava meeleolu igal peol).
Peeter Taim & Retrodisko.ee (sobib eriti hästi vanemale publikule, venekeelsele publikule).
Andres Torm (viisakas sirge seljaga härra, kes loob peol ametliku ja ka samas piduliku õhkkonna).

Head juubeli planeerimist ja edukat peo-aastat!

Sigmar

Lisa kommentaar