Kuna ja kas tellida pulma diskor?

Oled korraldamas enda pulma ja kahtled, kas tellida pulma DJ? Selgitan siinkohal diskori vajalikkusest pulmapeol.

Pulmad ja pulmapeod on ühed kõige tähtsamad ja erilisemad sündmused meie eluteel. Pulmade planeerimine ja korraldamine võtab aega kuid, mõningal juhul ka lausa aastaid. Mistõttu tahame ju kõik, et meie pulmapidu ja pulmapäev jääks nii meile kui ka meie külalistele hästi meelde.

Pulmapidu on üritus, kus on kombineeritud kahe inimese abielu tähistamine, sõpradega ajaveetmine, sõpruse tähistamine ja üleüldine kvaliteetaja veetmine. Meelelahutusprogramm võiks seetõttu olla pulmas läbi mõeldud ja sisaldada ka tantsulisemat poolt. Tantsulise ja muusikalise poole teeb tihti pulmas ära mõni ansambel või DJ. Või siis mõlemad.

Kas kutsuda pulma DJ? Kas kutsuda bänd või diskor? Oleneb.

Ainult bänd

Kui tellite enda pulma esinema ainult ansambli, siis peate arvestama sellega, et teie pulma muusikaline programm jääb suhteliselt lühikeseks. Bändid mängivad enamasti kolm kuni neli pooletunnist või 45-minutilist setti. Ja lahkuvad tavaliselt pisut peale südaööd. Paraku bändi valimine pulma võib osutuda keerukaks ja alati ei pruugi bändi poolt mängitav muusika kõigi peoliikmete muusikamaitsega ühtida. Bändid ei võta tavaliselt vastu ka soovilugusid ja pruutpaari poolt nõutava muusika ettevalmistamine ei pruugi tulla kõne alla või maksab kopsaka lisasumma.

Bändid alustavad tavaliselt varakult koos noorpaari avatantsuga, kella 20.00 või 21.00 vahel õhtul. See aeg on veel selline, mil rahvas ei pruugi olla veel peohoos ja bändi esimese kahe seti ajal näeb tihti tühja või pooltühja tantsupõrandat (oleneb muidugi bändist ka).

Bänd ja diskor

Minu kogemuste põhjal on kõige parem lahendus täna pulmas bänd ja DJ korraga. See maksab küll natuke rohkem (mitte märkimisväärselt võrreldes kõikide muude kuludega) kui ainult bänd või ainult diskor aga selleks on ka väga head põhjused. Nimelt vajab terve pulmapidu pidevat helindamist ja meeleolule vastava muusika valimist. Bänd seda paraku teha ei saa ja siinkohal ongi ideaalne abimees teie pulmas diskor. Diskor  valmistab teie soovide kohaselt muusika antud pulmapeoks ette ja mängib muusikat õigel ajal ja õigetel momentidel. Diskor hoiab terve õhtu teie üritusel silma peal ja ei lase tekkida piinlikel ja igavatel vaiksetel momentidel ja mängib alati nn. “aukudes” muusikat.

Olen ise korduvalt mänginud ka avatantsu kui ka teisi sümboolse tähtsusega tantsu- ja taustalugusid, kuna bändi repertuaaris neid lugusid lihtsalt pole.

DJ aitab üritust läbi viia

Kogenud diskor mängib ka peotuju üleval hoidvaid vahepalasid mis peoseltskonnas tantsimise tuju ja elavat meeleolu tekitavad.

DJ abistab ka pulmaisa või õhtujuhti. Nimelt pulmaisad vajavad tihti abikätt ürituse helindamisel ja mängude korraldamisel. Ka selle tööga saab vabalt hakkama diskor. Mina näiteks tegelen tihti üritusel kogu audio-visuaalse poole assisteerimisega (alustades tehnika üles-maha panekust kuni vahe “kõllide” mängimiseni).

Lisaks mängib diskor ka meeleolule vastavat muusikat bändi pauside ajal. Ning lõpuks kõige tähtsam – pärast bändi esinemist võtab diskor peo juhtimise üle. Peale bändi esinemist on pulmapeo “ametlik programm” läbi. Üldiselt jääb see aeg kella 00 ja 01.00 vahele, mis on aga paraku aeg mil keskmine eestlane alles hakkab “käima minema”. Olen näinud pulmi, kus diskorit pole ja pidu lõpeb ära “liiga äkki”, mistõttu võib see tekitada vast abiellunutes ja ka pulmakülalistes endis pettumustunde, et pidu oleks võinud ja saanud veelgi meeldejäävamalt teha.

Bändi valik ei pruugi alati õnnestuda

Ka ei pruugi alati õnnestuda bändi valik. Olen näinud pidusid, kus bänd on kvaliteetne ja teeb head tööd aga lihtsalt peoseltskonnale nende muusika kuidagi ei istu. Või õnnestus tellida bänd, kes mängis “liigselt sülti” aga seltskond eeldas midagi unikaalsemat. Siinkohal jällegi saab pidu päästa DJ.

Kogemused on näidanud, et tavaliselt on rahvas väga tugevas peomeeleolus veel paar tundi pärast ansambli lahkumist. Mõnikord lausa kauemgi. Kuna tegemist on elu ühe tähtsama ja meeldejäävama peoga, siis miks mitte võttagi sellest viimast ja tantsida seni kuni võhm korralikult väljas? Disko puudumisel võib pool seltskonnast veel niisama viina võtma jääda ja paraku pulma meeldejäävaimaks osaks võib hoopis saada järgmise päeva karm pohmell 🙂

Kas kutsuda pulma diskor?
Pulmapidu teeb meelelukaks ka mängude ja õhtusöögi ajal mängiv muusika.

Ainult diskor

Kui tellite pulma ainult DJ, peate arvestama, et diskor ei ole nagu bänd kes pakub samasugust etteastet (oleneb jällegi diskorist ka). Sellisel juhul tuleb välja mõelda piisavalt huvitav programm mängude ja muude toimingutega ja olemisega, mis õhtu kuni kella 22-23ni või südaööni lõbusalt ära sisustab, et siis jätkata korraliku tantsumaratoniga hommikuni. Ainult diskori kutsumine pulma ei ole ka kõige halvem idee kui kogu üritus on hästi läbi mõeldud.

Diskoriga läbirääkimisi pidades tuleb seda ka kindlasti mainida ja istuda koos maha ja mõelda natuke programmi peale üheskoos, et DJ teaks paremini muusikat ette valmistada.

Nii DJ kui bändi valikud võiksid olla hoolikad. Loe kuidas leida enda üritusele sobiv DJ.

Kas tellida pulma DJ?

Kui kahtled, kas kutsuda pulma DJ, kutsu kindlasti! Kogenud diskor silub vähemalt disko ja taustamuusikaga ära palju puudujääke, mis võisid esineda kas bändi esinemises või õhtu programmis. DJ muusikakogu on rikkalikum ja sisaldab midagi kõigile. Ta on nagu “haldjas tagaplaanil” kes aitab kõik pisidetailid paigas hoida ja hiljem veel piduliste tantsumeele rahuldab, tagades parema kogemuse pulmapeost kõigile. Kogenud diskor tunnetab ära rahva ja valib neile õige muusika, oskab vahele mängida soovilood ja niimoodi saab pulmapidu ilusa koosolemise ja äratundmisrõõmuga meeldejääva finiši ja abielu meeleolukama alguse.

Loe ka lähemalt siit, millega DJ pulmas suureks abiks võib olla.

Sujuvat pulmade planeerimist! 🙂